Aktualności

Słowo o planach wakacyjnych i powakacyjnych

2020-07-01 / Wypożyczenie

Widziany z drona turkusowy samochód zaparkowany na pustynnej drodze

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Tradycyjnie dla branży wynajmu samochodów jest to czas bardzo wytężonej pracy i możliwości zwiększenia dochodów firmy. Po wiosennym przymusowym przestoju, zamknięciu granic i ograniczeniach w przemieszczaniu się, widzimy, jak szybko ludzie chcą wrócić do normalności. 

Klienci, którzy w czasie pandemii zdawali samochody, obecnie zamawiają u nas nowe auta. W elastycznej ofercie średnioterminowej wiedzą, że będą mogli zdać je w każdej chwili. Mali przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą również rozglądają się już za zakupem lub wynajmem nowego auta. Wiem, że nie wszystkie branże odczuwają już poprawę sytuacji, ale nadchodzące wakacje – mam nadzieję - pomogą nam wszystkim wrócić na właściwe tory.

Przeglądając internet można zauważyć, że eksperci branży turystycznej przewidują, że tegoroczne wakacje spędzimy w Polsce. Po części muszę się z nimi zgodzić, sam w tym roku planuję zabrać moją rodzinę na Kaszuby . Jednak czy Polacy tak chętnie wybiorą polskie morze, góry, jeziora? Sami eksperci przyznają, że taki pobyt w kraju może być droższy niż zagranica. Póki co nie widzimy zwiększonego zainteresowania wynajmem samochodów w kraju. Raczej widać powolny powrót obcokrajowców, którzy rezerwują auta do celów biznesowych.

Planowane przez naszą firmę na wiosnę zakupy nowych aut nie doszły do skutku. Jednak teraz powoli realizujemy zamówienia złożone przed okresem pandemii. Już wkrótce w naszej flocie pojawią takie marki jak Lexus, Toyota… wszystkie z napędem hybrydowym. Te ekologiczne samochody coraz częściej wybierane są przez klientów. Legendarna niezawodność w połączeniu z niską utratą wartości samochodów koncernu Toyota sprawią, że będziemy mogli zaoferować konkurencyjne ceny wynajmu średnioterminowego. Planujemy powiększenie naszej floty o kolejne samochody równie dobrej marki - KIA, w tym świetny model PROCEED z 204 konnym silnikiem, automatyczną skrzynią biegów, pakietem bezpieczeństwa oraz dodatkowym wyposażeniem premium. Dla klientów oczekujących tanich samochodów w klasie kompakt nasza flota powiększy się o samochody  Fiat Tipo w bogatej wersji wyposażenia Lounge, zastępując obecnie dostępne modele. Fanów samochodów z silnikiem diesla ucieszy fakt, że do naszej floty zawita Skoda Octavia 1.6TDI kombi w bardzo dobrej wersji wyposażenia. Nasz samochód lutego, Renault Clio Grandtour w bardzo ciekawej wersji wyposażenia, cieszy tak dużym zainteresowaniem, że zdecydowałem o powiększeniu floty o kolejne samochody tej marki.

Po wakacjach planujemy nie tylko zmianę wizerunkową naszej firmy czy strony internetowej. Będziemy chcieli również wprowadzić nowe usługi, a co za tym idzie - zwiększyć nasz zespół. 

Życzę wszystkim naszym Klientom udanych wakacji w gronie najbliższych na zasłużonym odpoczynku.