Auto na abonament

Wynajem długoterminowy (zwany też autem na abonament lub autem w abonamencie - tych określeń będziemy używać zamiennie) to usługa polegająca na dzierżawie samochodu na okres nie krótszy niż 1 rok i zazwyczaj nie dłuższy niż 5 lat. Jest to coraz popularniejsza forma korzystania z auta - statystyki pokazują, że wiele osób wybiera auto na abonament zamiast kupować nowy samochód, a Polski związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów podaje, że pomimo pandemii w 2020 r. rynek urósł o 2 proc. 

Tak więc auto na abonament to nic innego jak możliwość korzystania z samochodu w zamian za comiesięczną ratę i tzw. opłatę startową. To rozwiązanie dla osób, które chcą jeździć nowym autem, lubią testować różne modele, nie chcą zajmować się czynnościami związanymi z obsługą auta (formalności, przeglądy, serwisy, wymiana opon, etc.) i wystrzegają się wieloletnich zobowiązań.

Jak korzystnie wynająć auto na długi termin? 

Wynajem długoterminowy jest świadczony przez wyspecjalizowane firmy, które zazwyczaj mają w swoim portfolio również inne rozwiązania transportowe. Dzięki temu dysoponują dużą flotą samochodów ze wszystkich segmentów, a to oznacza, że potencjalny klient ma w czym wybierać - od małych miejskich samochodów po auta dostawcze. 

Rzetelna firma oferująca auta w abonamencie powinna przede wszystkim oferować dobre warunki umowne i cenowe, komplementarne usługi dodatkowe w atrakcyjnych cenach, nowe lub z niskim przebiegiem samochody na gwarancji i w pełni ubezpieczone oraz doskonałą obsługę klienta w trakcie trwania umowy, a także po jej zakończeniu. W Inter Fleet spełniamy wszystkie te kryteria.

Jeśli zdecydujesz się na wynajem długoterminowy, koniecznie dokładnie przeczytaj umowę, a zwłaszcza drobny druczek. Sprawdź też, jakie usługi pokrywa rata podstawowa, a co będziesz musiał/a zapłacići dodatkowo.

Czy auto w abonamencie się opłaca? 

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie zależy od tego, kto pyta. Dlatego poniżej zebraliśmy kilka przykładowych sytuacji, w których wynajem długoterminowy to dobry wybór. 

Sytuacja 1: jesteś przedsiębiorcą, który chce jeździć nowym samochodem, ale nie masz ochoty na załatwianie wszystkich formalności związanych z nowym autem, a także nie chcesz tracić czasu na serwisowanie, wymianę opon i wszelkie inne czynności eksploatacyjne. 

Sytuacja 2: firma nie ma środków na zakup nowego samochody, ale miesięczny budżet na samochód i chce w tej cenie znaleźć jak najlepsze auto.

Sytuacja nr 3: jesteś osobą prywatną (i np. prowadzisz jednoosobową działalność) i chcesz mieć do dyspozycji nowe auto w wymarzonej konfiguracji, ale nie chcesz kupować go za gotówkę, ani korzystać z leasingu, a do tego lubisz często zmieniać auta i testować nowe modele. 

Warto pamiętać, że we wszystkich powyższych sytuacjach nieprzewidziane koszty czy jakiekolwiek kłopoty z samochodem nie są zmartwieniem najemcy, a wypożyczalni. 

Ile kosztuje auto w abonamencie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba wziąć trzy podstawowe rzeczy:

W przypadku firm należy uwzględnić jeszcze jeden czynnik, czyli liczbę samochodów w abonamencie wypożyczonych w danym momencie w jednej firmie - bardzo często jest tak, że działa efekt skali: im więcej aut wypożycza jeden klient, tym lepszą ma cenę za miesiąc najmu dla pojedynczego auta. 

Aby poznać nasze ceny, przescrolluj stronę do końca.

Czy można "wrzucić" w koszty firmy auto na abonament?

Przepisy mówią, że przedsiębiorca może „wrzucić w koszty” różne wydatki związane z najmem samochodu:

1) Czynsz za najem - w całości, jeśli wartość wynajmowanego auta nie przekracza 150 000 zł brutto; jeśli wartość auta przewyższa wyżej wymienioną kwotę, należy skorzystać ze wzoru: 150 000 / wartość pojazdu x czynsz.

2) Rozliczenie VAT - ustawodawca przewidział kilka sposobów rozliczenia VAT, które zależą od rodzaju pojazdu i spełnienia określonych warunków:

3) Koszty eksploatacyjne - czyli paliwo, koszty serwisowe, parking, opłaty autostradowe czy bieżące naprawy można wrzucać w koszty w całości (100 proc.) pod warunkiem, że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie w działalności. W pozostałych przypadkach do kosztów można zaliczyć 75 proc. wydatków.

Auto w abonamencie od Inter Fleet

Jeśli chcesz skorzystać z wynajmu długoterminowego w Inter Fleet:

  1. przescrolluj tę stronę w dół;
  2. znajdź auto, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom;
  3. korzystając z przycisku Zobacz szczegóły wybierz auto, które chcesz wynająć;
  4. zostaw nam swoje dane, a my oddzwonimy do Ciebie z konkretami tak szybko, jak to będzie możliwe.

Wszystkie samochody dostępne w Inter Fleet znajdziesz w zakładce Nasze auta.Wypożycz auto na 24 m-ce

Toyota Corolla 1.8HSD 122KM Comfort Tech

Toyota Corolla 1.8HSD 122KM Comfort Tech

Legendarny sedan klasy C w ekologicznej wersji hybrydowej z automatyczną skrzynią biegów. Dynamiczny silnik benzynowy 1.8 l, zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 4,3 – 5,2 l/100km. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa (ABS, EBD, BA, VSC, TRC, EPS, PCS, LDA), inteligentny tempomat adaptacyjny.

Isofix / Android Auto / Apple CarPlay / Kamera cofania / Klimatyzacja automatyczna

Ubezpieczenie

od
979
zł / mc

Volvo XC40 Momentum Pro T3 163 KM

Volvo XC40 Momentum Pro T3 163 KM

Komfortowy, dynamiczny i oszczędny kompaktowy SUV premium. Trzycylindrowy silnik T3 1.5 l w automacie generuje 163 KM. Zużycie paliwa 6,2 l w cyklu mieszanym. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa, wysokiej klasy sprzęt audio, Android Auto i Apple Carplay, nawigacja, indukcyjna ładowarka do smartfonów.

Alarm / Czujnik parkowania / Elektryczne szyby / Isofix / Radio / Klimatyzacja / Android Auto / Apple CarPlay / Klimatyzacja automatyczna

Ubezpieczenie

od
1569
zł / mc

Kia Sorento HEV Prestige Line SRF

Kia Sorento HEV Prestige Line SRF

Silnik benzynowy o poj. 1598 cm3 + silnik elektryczny, łączna moc 230KM. Średnie zużycie paliwa: 6,4-6,8l/100km. Napęd AWD, automat, relingi dachowe, skórzana tapicerka, indukcyjna ładowarka, nawigacja.

Android Auto / Apple CarPlay / Kamera cofania / Klimatyzacja automatyczna / Dach panoramiczny

Ubezpieczenie

od
1829
zł / mc