Aktualności

Naszym priorytetem jest mobilność naszych klientów

2022-03-31 / Samochody

Samochód Kia Sportage model z 2022 r.

Rok 2022 rozpoczął się pod znakiem pandemii, inflacji i trwających od dłuższego czasu problemów z zakupem nowych aut. Gdy wydawało się, że powoli wychodzimy na popandemiczną prostą, w Ukrainie wybuchła wojna, a strach przed koronawirusem zastąpił strach przed krwawym konfliktem tuż za naszą południowo-wschodnią granicą. Rosyjska inwazja na naszego sąsiada przełożyła się też na dostępność niektórych części i podzespołów do samochodów, co jeszcze bardziej skomplikowało i tak trudną sytuację sektora motoryzacyjnego, zmuszając część europejskich fabryk do wstrzymania produkcji. 

W sytuacji tak dużej niepewności robienie jakichkolwiek biznesplanów może przypominać wróżenie z fusów. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko dużą liczbę czynników mających wpływ na działalność firm takich, jak nasza, ale również wkalkulować w ryzyko dużą niepewność. Pomimo niesprzyjających warunków i trudności z dostępnością samochodów, zapewnienie mobilności naszym klientom jest dla nas priorytetem. 

Opóźnienia i anulacje - zmora kupujących

Przez cały rok 2021 otrzymywaliśmy od producentów samochodów sygnały o braku aut i możliwych opóźnieniach. Zamawiając nowe samochody musieliśmy liczyć się z czasem oczekiwania od 6 miesięcy do nawet roku! Wielu naszych dzisiejszych klientów informowało nas o tym, że ich zamówienia zostały anulowane. Co więcej, taka sytuacji spotkała również nas. 

Długi czas oczekiwania na pojazdy, wyższe ceny i brak stabilizacji powodują, że klienci szukają możliwie najbardziej elastycznych form wynajmu samochodów. W ciągu ostatnich miesięcy zauważyliśmy duże zainteresowanie wynajmami średnioterminowymi od 1 do 12 miesięcy z łatwą opcją wydłużenia wynajmu. Nasz dział handlowy otrzymuje cały czas informacje od firm o konieczności wydłużenia okresu najmu aut przed-kontraktowych z powodu opóźnień u dealerów. Coraz więcej zapytań dotyczy wynajmu właśnie takie samochodów. 

Dlatego, pomimo niepewnej sytuacji na rynku zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych aut, które wkrótce pojawią się w naszej ofercie - już za kilka tygodni nasza flota powiększy się o 300 nowych aut.  

Co nowego w ofercie?

Wszystkim naszym nowym klientom będziemy mogli zaproponować samochody w pełnej gamie segmentowej. 

Samochody ekonomiczne i kompakty: Toyota i Kia

W niższych klasach auta ekonomicznych do dyspozycji będą Toyota Yaris czy Kia Rio, czyli pojazdy nieduże gabarytowo, ale o dynamicznych i oszczędnych silnikach. Z kolei w kategorii kompaktów na szczególną uwagę zasługuje wschodzącą gwiazda sprzedaży Inter Fleet, czyli Kia Ceed w wersji kombi ze 160-konnym silnikiem 1.5 T. Jest to jedno z największych dostępnych kombi w klasie, które w wersji poliftowej prezentuje się nietuzinkowo. 

Klasa SUV: Kia i Nissan

Nowości nie ominą segmentu SUV: przede wszystkim nowa, odświeżona Kia Sportage z automatyczną skrzynią biegów oraz silnikiem 180-konnym wspartym miękką hybrydą. Warto zaznaczyć, że nowy silnik spala o 15% paliwa mniej niż poprzednie wersje. Zastosowane technologie, świetne wyciszenie i przestrzeń dla kierowcy i pasażerów to kolejne atuty Kia Sportage. 

Na nasze place wjedzie też Nissan Qashqai w wersji z 2021 r. - dla zainteresowanych tym modelem przygotowaliśmy świetną ofertę 12-miesięczną, która polecam wszystkim rozważającym zakup samochodu osobom, które chcą zamienić długoterminowe ryzykowne zobowiązania na elastyczny wynajem do jednego roku z możliwością przedłużenia.

Auta 7- i 9-osobowe: Dacia i Renault

W naszej flocie pojawi się również miejsce dla francuskiej marki Renault z „francuskim GLC” o nazwie Arkana. Samochód nie tylko wygląda dobrze, ale również bardzo dobrze się prowadzi. Moja intuicja i wieloletnie doświadczenie podpowiadają mi, że to auto przypadnie do gustu w szczególności kobietom. 

Z myślą o osobach planujących wakacje w dużym gronie, wprowadzimy do oferty się samochody 9-osobowe oraz 7-osobowe marek Renault i Dacia. Szczególnie czekam na Dacię - to marka typowo detaliczna i „budżetowa”, której produkty są niezwykle praktyczne oraz dobrze pozycjonowane cenowo. Jestem bardzo ciekaw, jak ta „praktyczność” zostanie oceniona przez naszych klientów. 

Segment premium: BMW, Mercedes i Lexus

Na koniec zostawiłem samochody dla najbardziej wymagających klientów. Do rodziny samochodów Inter Fleet dołączy marka BMW w klasycznej gamie modelowej -  X1, X3 i X5 oraz serie 3, 5 i 7. Dopełnieniem naszej floty będą auta marki Mercedes z klasyczną limuzyną E oraz SUV-ami GLC, a już w drugim kwartale - Lexusy NX350H. To może być jedna z niewielu okazji, żeby pojeździć tym samochodem w 2022 r. bo ze sprawdzonych źródeł wiem, że wiele zamówień, które miały być realizowane w roku bieżącym przechodzi na rok 2023. 

Pracujemy i pomagamy 

W tych niepewnych czasach nie tylko realizujemy cele biznesowe, ale staramy się też wspierać tych najbardziej potrzebujących. Nasza aukcja WOŚP – przejażdżka z Joanną Jędrzejczyk - pozwoliła zebrać ponad 14 000 zł. Z kolei w pierwszych dnia konfliktu rosyjsko-ukraińskiego pomogliśmy w sprowadzeniu rodzin naszych ukraińskich pracowników do Polski. 

Mam nadzieję, że ludzka solidarność pomoże zakończyć ten krwawy kryzys, a pokój powróci do Europy. 

Tomasz Pulter, Prezes Inter Fleet