Wynajem samochodu z OC sprawcy

Wynajem auta z OC sprawcy to usługa dla kierowców, których pojazd wymaga naprawy w wyniku uszkodzenia podczas kolizji lub wypadku spowodowanych przez innego kierującego. Zazwyczaj w takich przypadkach ubezpieczyciel sprawcy zapewnia poszkodowanemu możliwość skorzystania z wynajętego samochodu na czas naprawy auta lub - w przypadku szkody całkowitej - do momentu otrzymania decyzji o odszkodowaniu.

Niestety, w sytuacji, w której sprawca nie posiada ubezpieczenia OC, nie ma też możliwości skorzystania z tego udogodnienia. 

Kto może skorzystać z wynajmu auta z OC sprawcy? 

Warto wiedzieć, że z wynajmu auta z OC sprawcy może skorzystać i osoba prywatna, i firma, i to zarówno w przypadku szkody częściowej jak i całkowitej. Jeśli w poszkodowany dysponuje lub jest właścicielem innego pojazdu, ale jest w stanie wykazać, że pojazd ten nie może być przez niego użytkowany w czasie naprawy, bo korzysta z niego ktoś inny lub też ma on inne przeznaczenie, również może może wnioskować o auto zastępcze na czas naprawy.

Jak uzyskać samochód zastępczy z OC sprawcy?

Jeśli chcesz skorzystać z samochodu zastępczego z OC sprawcy pamiętaj, aby poinformować o tym ubezpieczyciela sprawcy w momencie zgłaszania szkody. Towarzystwo pokryje koszty takiego wynajmu tylko pod pewnymi warunkami: 

W Inter Fleet współpracujemy z topowymi ubezpieczycielami, a nasze samochody są nie starsze niż 2 lata (więc nadal na gwarancji), a także regularnie serwisowane, ubezpieczone i bardzo dobrze wyposażone.

Wynajem samochodu z OC sprawcy krok po kroku

Krok 1: Zgłaszasz szkodę ubezpieczycielowi sprawcy kolizji lub wypadku i informujesz go, że będziesz potrzebować auto zastępcze. 

Krok 2: Przekazujesz ubezpieczycielowi sprawcy wszystkie dokumenty, które są wymagane do uzyskania samochodu zastępczego. 

Krok 3a: Jeśli auto nadaje się do jazdy, umawiasz się z warsztatem na termin oddania swojego auta do naprawy. W dniu odstawienia auta do warsztatu, wskazana przez ubezpieczyciela firma rent a car podstawia Ci samochód, a Ty podpisujesz umowę najmu samochodu, 

Krok 3b: Jeśli auto nie nadaje się do jazdy, możesz od razu wnioskować do ubezpieczyciela o niezwłoczne podstawienie samochodu. 

Krok 4: W dniu odbioru swojego samochodu od mechanika, oddajesz auto zastępcze i dopełniasz stosownych formalności. Ubezpieczyciel rozlicza się z firmą rent a car poza Tobą. P

Pamiętaj, że większość wypożyczalni będzie oczekiwała, że samochód zastępczy zostanie zdany czysty i z pełnym bakiem lub z taką ilością paliwa, jaka została wpisana w protokole przekazania. 

Jeśli korzystasz z samochodu zastępczego podstawionego przez warsztat, wszystkie rozliczenia z tytułu użytkowania auta również odbędą się między warsztatem a ubezpieczycielem.

Wynajem samochodu z OC sprawcy w Inter Fleet

Jako Inter Fleet mamy podpisane umowy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce i do ich dyspozycji oddajemy określoną pulę naszych samochodów ze wszystkich klas. Dzięki temu, niezależnie od tego, jakie auto uległo uszkodzeniu, możemy zaoferować poszkodowanemu samochód podobnej klasy.

Warto pamiętać, że auta z OC sprawcy nie można po prostu wypożyczyć w wypożyczalni. Wszelkie formalności związane z takim wynajmem należy załatwić bezpośrednio z ubezpieczycielem sprawcy lub przez warsztat dokonujący naprawy samochodu poszkodowanego. 

Jeśli zostałeś/aś poszkodowany/a i chcesz otrzymać samochód zastępczy z OC sprawcy od Inter Fleet, skontaktuj się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy i sprawdź, czy ma z nami podpisaną umowę - jeśli tak, poproś o informację na temat dalszych kroków. Zazwyczaj towarzystwo ubezpieczeniowe pośredniczy w momencie wynajmu auta, natomiast ustalenie szczegółów wynajmu (data, godzina i miejsce odbioru) oraz fizyczny odbiór samochodu i jego zdanie nie wymaga pośrednictwa - wszystkie te czynności realizujesz z nami.

Więcej informacji na temat wynajmu auta z polisy sprawcy znajdziesz w zakładce FAQ sekcja Samochód zastępczy

Jeśli jesteś przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego i chcesz z nami nawiązać współpracę, skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego lub zadzwoń do nas na numer 501 211 024 (Kamil Szturemski).

Napisz do nas w sprawie tej usługi