Wynajem krótkoterminowy samochodu (1-30 dni)

Urlop w kraju lub za granicą, przeprowadzka, ślub, dodatkowe auto na kilka godzin, a może konieczność szybkiego powiększenia floty samochodów na krótko? To właśnie wtedy  najczęściej korzystamy z krótkoterminowego (1-30 dni) wynajmu samochodów. Ta usługa renta a car zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników - w życiu osób prywatnych i firm jest wiele sytuacji, w których sprawdzone nowe auto z wypożyczalni okazuje się być preferowaną alternatywną dla innego - nawet własnego - środka transportu. Jeśli dodamy do tego minimum formalności, atrakcyjne ceny i niezawodność regularnie serwisowanych aut na gwarancji okaże się, że wynajem krótkoterminowy jest naprawdę opłacalny.

Czym jest wynajem krótkoterminowy?

Wynajem krótkoterminowy to usługa polegająca na odpłatnym użyczeniu auta osobie prywatnej lub przedsiębiorstwu przez wyspecjalizowaną firmę rent a car, zazwyczaj na czas od 1 do 30 dni. Tego rodzaju wynajem charakteryzuje się jak najmniejszą liczbą formalności, naliczaniem ceny za 1 dzień wynajmu i stosowaniem przez wypożyczalnię określonych warunków umownych (wiek kierowcy, limit kilometrów, udział własny w szkodzie, etc.). 

Choć większości z nas wynajem krótkoterminowy kojarzy się przede wszystkim z wakacyjnymi wyjazdami do innego kraju, to ta forma korzystania z samochodu jest również bardzo popularna np. gdy potrzebne (przeprowadzka czy konieczność przewiezienia przedmiotów o dużych gabarytach) czy też gdy firmowa flota okazuje się chwilowo zbyt mała.

Jak działa wynajem krótkoterminowy?

W dużym skrócie - jak najprościej! W dzisiejszych czasach wszystkim zależy na czasie oraz szybkiej i sprawnej obsłudze. Dlatego w przypadku najmów krótkoterminowych formalności są zredukowanie do minimum. 

W większości przypadków, aby wypożyczyć samochód, należy skorzystać z jednej ze stron brokerskich (agregujących oferty różnych wypożyczalni) lub wejść bezpośrednio na stronę sprawdzonej firmy rent a car. My polecamy oczywiście Inter Fleet!

Następnie wybierasz takie, auto jakie w danej chwili jest Ci potrzebne i dokonujesz wstępnej rezerwacji. Pamiętaj, aby sprawdzić oferowane przez wypożyczającego warunki w zakresie wieku i liczby kierowców, limitu kilometrów, polityki paliwowej, kaucji / depozytu, a także pozostałych opłat dodatkowych.

Gdy firma rent a car potwierdzi Twoją rezerwację, ustalasz miejsce i godzinę odbioru. We wskazanym terminie odbierasz samochód na podstawie protokołu przekazania. Zwrot auta jest w zasadzie lustrzanym odbiciem odbioru - znowu ustalasz godzinę i miejsce, a następnie oddajesz samochód pracownikowi i podpisujesz protokół odbioru. Jeśli zdarzy się tak, że w momencie zdania auta (np. w środku nocy) nie będzie na miejscu pracownika - w takim przypadku kluczyki należy wrzucić do specjalnej skrzynki.

Jakie są zalety wynajmu krótkoterminowego?

Jest wiele zalet wynajmu auta, ale w tym miejscu postanowiliśmy ograniczyć się do 5 najważniejszych:

Kto może wynająć samochód w Inter Fleet?

W zasadzie każdy pod warunkiem spełnienia wymogów dotyczących wynajmującego i kierowcy, które w Inter Fleet są następujące: 

Na co zwrócić uwagę wynajmując auto na krótko?

Poniżej przygotowaliśmy tabelkę, dzięki której będziesz mieć pewność, że sprawdziłeś/aś wszystkie istotne punkty na etapie podpisywania umowy i w momencie odbioru auta.

Limit kilometrówoszacuj, ile kilometrów zamierzasz przejechać, dodaj do tego ok. 10% zapasów i sprawdź, czy mieścisz się w limicie; jeśli nie - zwiększ limit
Dodatkowe opłatyniektóre firmy rent a car osobno liczą np. koszt sprzątnięcia i umycia samochodu po zwrocie czy też stosują dodatkowe opłaty, gdy kierowców jest więcej niż jeden; dlatego - aby uniknąć niespodzianek - dopytaj o wszystkie koszty nieujęte w cenie najmu
Kaucja / depozyt na karciewiększość wypożyczalni pobiera jakąś formę zabezpieczenia od klienta - to może być kaucja lub depozyt na karcie kredytowej - upewnij się, że wiesz ile wynosi takie zabezpieczenie, a także że dysponujesz odpowiednią kwotą w gotówce lub w formie limitu na karcie
Udział własny w szkodzie zazwyczaj cena bazowa najmu zawiera ograniczoną wersję ubezpieczenia, która w razie kolizji czy wypadku przewiduje jakąś formę udziału własnego - sprawdź jaka to kwota, a najlepiej wykup ubezpieczenie all inclusive, dzięki czemu Twoja odpowiedzialność zostanie zredukowana niemal do zera
Protokół odbioru pojazdupodczas odbioru pojazdu bardzo dokładnie obejrzyj go z zewnątrz i od wewnątrz; poproś pracownika o naniesienie wszystkich, nawet najmniejszych zarysowań i wgnieceń, uszkodzeń tapicerki czy innych widocznych problemów; sprawdź, czy auto posiada wymagane prawem wyposażenie, a także czy ma koło zapasowe/ dojazdowe i narzędzia potrzebne do jego założenia.

Oferta krótkoterminowa w Inter Fleet

Jeśli chcesz skorzystać z wynajmu krótkoterminowego w Inter Fleet:

  1. przescrolluj tę stronę w dół;
  2. znajdź auto, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom;
  3. korzystając z przycisku Zobacz szczegóły wybierz auto, które chcesz wynająć;
  4. zostaw nam swoje dane, a my oddzwonimy do Ciebie z konkretami tak szybko, jak to będzie możliwe.

Wszystkie samochody dostępne w Inter Fleet znajdziesz w zakładce Nasze auta.