Aktualności

Wynajem samochodu na wakacje - co jest ważne i na co trzeba zwrócić uwagę?

2020-05-20 / Wypożyczenie

Żółty samochód zaparkowany na pustynnej drodze

Ostatnie „okoliczności wirusowe” zmieniły naszą rzeczywistość. Mimo zdejmowania kolejnych restrykcji wiemy, że wakacje w ciepłych krajach mogą być nieprzewidywalne.

Nie ma jednak czym się martwić – nasz kraj obfituje w przepiękne zakątki, w których można spędzić urlop nie tylko podziwiając przyrodę i odpoczywając, ale też ani trochę się nie nudząc!

Czym wyruszyć w podróż?

Pociąg, rower, a może samolot? Opcji jest mnóstwo! Nie zapomnijmy jednak, że wyżej wymienione wiążą się z serią ograniczeń. Pociągiem nie dojedziemy we wszystkie miejsca – jesteśmy ograniczeni określoną liczbą i umiejscowieniem stacji. Rower wymaga od nas całkowitej sprawności fizycznej i nienaruszonego zdrowia – a nawet to nie jest w stanie nam zagwarantować komfortu poruszania się w deszczu i upale o sile własnych mięśni. Samolot z kolei kosztuje niemało, podróż z lotniska w określone miejsce też wymaga pewnej mobilności. We wszystkich tych przypadkach pojawia się też problem bagaży – trudno wszędzie ze sobą nosić wszystkie rzeczy potrzebne na wyjazd, chyba, że jesteśmy w stanie żyć bez ubrań na zmianę ;)

Najlepszym wyjściem wydaje się więc najwygodniejszy środek transportu na świecie – samochód. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy swojego auta, lub nasze nie nadaje się do podróżowania?

Dlaczego wynajem?

Nasi zachodni sąsiedzi już dawno odkryli, że zamiast jechać swoim codziennym autem, warto wypożyczyć samochód aby zabrać całą rodzinę na wakacje. Jest wiele powodów właśnie takiego wyboru.

Najczęściej własny samochód służy nam raczej na krótsze dystanse – dojazd do pracy, wożenie dzieci do szkoły - nie jest więc wystarczająco przestronny.

Większość z nas ma również samochody, które nie pachną już nowością – przy dłuższej eksploatacji (dalszej trasie) mogą wyjść na jaw usterki, o których nie wiedzieliśmy, a przecież nikt nie ma ochoty szukać mechanika na wakacjach. W wypożyczonym samochodzie o jego sprawność ktoś za nas już zadbał. 

Najważniejszą cechą wynajmowanych samochodów jest to, że są nowe i regularnie serwisowaneMają też zawsze opłacone OC, AC i NW, dzięki czemu nie musisz nerwowo sprawdzać schowków i kieszeni, kiedy widzisz na poboczu policję.

Wyruszając na wakacje wypożyczonym samochodem mamy pewność, że poruszamy się pojazdem niezawodnym i bezpiecznym.

Wybierz to, czego potrzebujesz

Małe autko do przeciskania się przez kazimierskie uliczki i szybkiego wyszukiwania miejsca na sandomierskich parkingach? Kombi mieszczące trójkę dzieciaków i wszystkie ich ulubione plażowe zabawki? A może duży, komfortowy SUV mieszczący Twoją ekipę i cały wspinaczkowy sprzęt? Do wyboru masz szereg samochodów, które spełnią twoje wyjazdowe wymagania!

Niezależnie od tego, na jaki samochód się zdecydujesz, gwarantujemy auta wysokiej jakości z niskim przebiegiem. Sprawdź naszą ofertę na i zafunduj sobie wyjazd pozbawiony trosk!