Aktualności

Zalety Mercedesa E220

2020-10-17 / Samochody

Mercedes E220 na tle salonu samochodowego

Tak jak Volvo jest synonimem bezpieczeństwa a Fiat - dobrego stosunku jakości do ceny, tak Mercedes od zawsze kojarzony był z luksusem i klasą premium. Wraz z podwyższeniem poziomu życia Polaków, auto spod znaku gwiazdy coraz częściej gości w naszych garażach. Przyjrzyjmy się bliżej multimedialnemu artyście - Mercedesowi E220.

Mercedes klasy E zadebiutował w 1994 roku. Pierwsza generacja klasy odróżniała się od poprzedników kosmetycznymi zmianami takimi jak kształt reflektorów, czy małymi zmianami w desce rozdzielczej, kolejne jednak przynosiły już poważne usprawnienia w zakresie techniki i jednostek napędowych.

Dziś możemy cieszyć się bestiami, które nie tylko budzą zachwyt na drodze, ale też dają kierowcy i pasażerom poczucie bezpieczeństwa. Co właściwie się na nie składa? Przyjrzyjmy się specyfikacji Mercedesa E220 d 4matic.

Zacznijmy od przypomnienia, co jest niezmiennym od lat wyróżnikiem marki Mercedes-Benz, a co w przypadku klasy E zostało doprowadzone do poziomu maestrii: jest nim oczywiście komfort jazdy z niezrównanym wyciszeniem wnętrza. W przypadku konfiguracji E220 d 4matic rewelacyjny poziom komfortu połączony jest z idealnie zrównoważonym stosunkiem ceny do osiągów. Co do trakcji - żadnych kompromisów, a więc mamy tu napęd 4matic i pewność prowadzenia w każdych warunkach.

Jeśli już jesteśmy przy bezpieczeństwie to oprócz bogatego standardowego pakietu bezpieczeństwa z, między innymi, czujnikami parkowania, E220 ma rzecz jasna funkcje, które wyróżniają go na tle innych marek, takie jak:

 • zawieszenie Agility Control z selektywnym systemem amortyzacji (obniżone),
 • pakiet parkowania z kamerą cofania, która jest niezastąpiona w zatłoczonych miastach z ograniczonymi miejscami parkingowymi,
 • układ hamulcowy o zwiększonej wydajności,
 • asystent „martwego pola”, co jak wiemy, ma szczególne znaczenie zarówno w trasie, jak i w mieście,  
 • ochrona pieszych.

Nie bez powodu MB E220 jest też nazywany artystą multimedialnym. Mamy w nim do dyspozycji takie udogodnienia jak:

 • przygotowanie do Live Traffic Information,
 • system multimedialny MBUX, spełniający najwyższe wymagania w zakresie informacji, rozrywki i komunikacji w pojeździe, wraz z integracją smartfona przy użyciu Android Auto i Apple CarPlay,
 • asystent rozpoznawania znaków drogowych.

W klasę premium inwestujemy jednak nie tylko ze względów bezpieczeństwa i nowoczesnych rozwiązań. Liczymy też na to, że otrzymamy komfort niespotykany w innych pojazdach. Jakie propozycje ma w tym zakresie Mercedes? W modelu E220 możemy liczyć na następujące udogodnienia:

 • czterostopniowa regulacja odcinka lędźwiowa – im człowiek starszy, tym bardziej docenia,
 • podgrzewane siedzenia – standard, ale jakże potrzebny jesienią i zimą, szczególnie w przypadku skórzanej tapicerki,
 • automatyczna regulacja świateł drogowych,
 • pakiet ochrony przed kradzieżą URBAN GUARD -  dla komfortu psychicznego,
 • przyciemniane szyby z funkcją termoizolacji,
 • elektryczne lusterka fotochromatyczne,
 • bezprzewodowe ładowanie i podłączenie Bluetooth.

Automatyczna skrzynia biegów 9G-Tronic - lżejsza i bogatsza od starszej siostry o dwa biegi. Warto wspomnieć, że dzięki nowej przekładni silnik klasy E przy prędkości 120 km/h i zapiętym 9. biegu będzie pracował z niezwykle niską prędkością obrotową – 1350 obr./min.

Nie oszukujmy się też, że uroda nie ma znaczenia! Takie elementy jak skórzana tapicerka, wykończenie czarnym drewnem jesionowym, podświetlane listwy progowe, poszerzony rozstaw kół i pakiet wyposażenia dla AMG, a nawet takie szczegóły jak galwanizowane manetki przy kierownicy wskazują na to, że projektanci wzięli sobie do serca wygląd auta w każdym detalu.

W skrócie – Mercedes to wóz, którego pragnie każdy, niektórzy po prostu o tym jeszcze nie wiedzą! Zachęcamy do zadawania nam pytań i zapoznania się z pełną specyfikacją pojazdu – nie sposób bowiem wyliczyć wszystkie zalety tego modelu.