Aktualności

Słowo o wracaniu do normalności

2020-06-01

Widziana z drona droga

W 2020 rok weszliśmy z wielkimi planami rozwoju i wprowadzenia na rynek nowych produktów. Marcowa pandemia zmieniła całkowicie nasze plany. Tak jak wszystkie firmy z branży odczuwamy drastyczny spadek rezerwacji, z drugiej strony jesteśmy naocznymi świadkami tego, że akcja #zostanwdomu działa - Polacy dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa spędzili minione tygodnie w domach. 

Od początku maja wraz ze zniesieniem pierwszych ograniczeń i zapowiedziami likwidacji kolejnych widzimy, że bardzo powoli budzi się rynek wynajmu samochodów. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy staraliśmy wspierać naszych klientów w utrzymaniu ich biznesu. Tam gdzie było to konieczne do cięcia kosztów, zgadzaliśmy się na wcześniejsze bezkosztowe zdanie samochodu. Mamy nadzieję, że przy powrocie do normalnej działalności biznesowej, nasi klienci wrócą do modelu wynajmu aut. 

Rynek samochodowy w Polsce drastycznie zatrzymał się pod koniec marca, również my zrezygnowaliśmy z rozbudowy floty, wstrzymując cześć zamówień. Wyniki prezentowane przez SAMAR są najgorsze w historii. Drastyczne spadki mogą oznaczać wiele zmian. Wstrzymanie lub ograniczenie produkcji samochodów raczej wstrzyma możliwość uzyskania atrakcyjnych warunków zakupu. Powrót do pierwotnego kształtu rynku, nie będzie możliwy w krótkiej perspektywie. Mam nadzieję, że rynek motoryzacyjny wróci do budowania jednostkowej marży, nie wolumenowej. Jeśli ktoś myśli o zakupie nowości, to niestety może okazać się, że warunki zakupu będą dużo gorsze w stosunku do okresu sprzed pandemii. Natomiast jeśli ktoś myśli o zakupie już wyprodukowanego nowego samochodu  lub prawie nowego, to na pewno jest moment na szukanie okazji. W tych trudnych, niepewnych czasach szczerze polecam ofertę wynajmu 6 czy 12 miesięcznego, gdzie zaciągnięte zobowiązania jest w 100% przewidywalne, a po okresie umowy można wykupić pojazd lub przedłużyć umowę, co pozwala na odzyskanie części spłaconej raty kapitałowej. Tego typu oferty można znaleźć na samochody nowe, jak i używane, jednak trzeba liczyć się z tym, że są to samochody w konkretnych specyfikacjach, które mogą, a nie muszą nam odpowiadać. 

Dla nas rozpoczyna się, trochę spóźniony sezon letni, z wynajmami samochodów na podróże służbowe, a być może nawet wynajmy wakacyjne. Jeśli potwierdzą się przewidywania ekspertów rynku turystycznego, wielu naszych rodaków tegoroczne wakacje spędzi nad Wisłą. Odkrywając piękno naszego kraju, można skorzystać właśnie z naszej oferty. Niezależnie od tego, czy będzie to długi wyjazd, czy tylko weekendowa wycieczka, warto sprawdzić nasze promocje. 

Pracujemy obecnie nad ulepszeniem naszej oferty, rozszerzeniem gamy produktów. Mamy nadzieję, od czerwca rozpocząć wynajem lotniskowy pod marką Carwiz. Przygotowaliśmy kolejny newsletter dla naszych klientów, dzięki któremu będzie można lepiej poznać naszą firmę oraz ofertę. 

Chciałbym serdecznie podziękować całej ekipie Inter Fleet Sp. z o.o., która - pomimo niekorzystnej sytuacji na rynku - działa. Wszyscy nasi pracownicy w tym niełatwym okresie, zadbali o bezpieczeństwo i zdrowie swoje, współpracowników oraz klientów. Wierzę że już wkrótce wrócimy na tory stabilnego rozwoju i będziemy mogli przedstawiać Państwu nowe modele aut i nowe produkty.

Tomasz Pulter
Prezes Zarządu
Inter Fleet Sp. z o.o.