Wynajem średnioterminowy samochodu (od 1 do 11 miesięcy)

Wynajem średnioterminowy to rozwiązanie transportowe, z którego korzystają firmy i osoby prywatne. Zazwyczaj obejmuje okres od 1 do 11 miesięcy i w założeniu jest bardzo podobny do klasycznej krótkoterminowej usługi rent a car - liczba formalności jest podobna, a cena niższa ze względu na dłuższy okres umowy najmu.

Wynajem średnioterminowy jest optymalnym wyborem dla firm, które muszą szybko i na krótko zwiększyć swoją flotę (np. ze względu na sezonowość biznesu), więc nie potrzebują samochodów. Taka forma najmu sprawdzi się też w przypadku osób fizycznych, które mają kilkumiesięczny termin odbioru swojego nowego auta, a muszą korzystać z samochodu na co dzień.

Czym się różni wynajem średnioterminowy od długoterminowego?

Wynajem średnioterminowy (czyli np. wynajem auta na miesiąc) od długoterminowego różni się w kilku istotnych punktach. Zestawiliśmy te różnice w poniższej tabelce.

Wynajem średnioterminowyWynajem długoterminowy
Okres wynajmu1-11 miesięcy1 - 6 lat
Proces wynajmuMinimum formalnościŚrednia liczba formalności
SerwisowanieZawsze takZazwyczaj tak
Wkład własny / opłata startowaRaczej nieRaczej tak
Wykup autaNiemożliwyMożliwy

Dla kogo jest wynajem średnioterminowy?

Wynajem średnioterminowy to rozwiązanie, z którego przede wszystkim korzystają firmy. Pozwala on szybko zwiększyć flotę samochodów. Dzięki temu, firmy nie muszą kupować samochodów, aby z nich korzystać w warunkach zapotrzebowania na większą liczbę pojazdów w użyciu. 

Ale to tylko jedna z zalet wynajmu średnioterminowego. Jeśli dodamy to tego możliwość zaliczenia części lub całości kosztów wynajmu w poczet kosztów firmy, możliwość korzystania z praktycznie nowego auta, przerzucenie na wypożyczalnię większości kwestii związanych z eksploatacją (serwis, naprawy, wymiana opon, etc.) i formalnościami, może się okazać, że w przypadku wielu przedsiębiorstw zakup auta jest po prostu nieopłacalny.

Jak wybrać firmę świadczącą usługę wynajmu średnioterminowego samochodu?

Przy wyborze firmy świadczącej tego typu usługę warto kierować się następującymi kryteriami: 

Korzystna cena

Średnioterminowy wynajem to bardzo korzystna cena względem wynajmów krótkich czy zakupu nowego auta. W sytuacji, gdy samochód jest potrzebny na kilka miesięcy, nie ma lepszego rozwiązania, a jeśli firma zdecyduje się na wynajem większej liczby pojazdów, może liczyć na renegocjację wysokości rat miesięcznych w dół. 

Auto od ręki

Samochód przygotowany, po przeglądach, czysty, bezpieczny, zatankowany i “ogumiony” stosownie do pory roku powinien być dostępny od ręki, tak aby nie trzeba było czekać kilka miesięcy na dostawę do dealera i własną rękę “ogarniać” zwyczajowych formalności.

Krótkoterminowe zobowiązanie

Choć słowo “średnioterminowy” dla różnych osób może oznaczać różne rzeczy, to tak naprawdę chodzi o każdy okres pomiędzy 30 dniami a 12 miesiącami. To oznacza brak długoterminowego zobowiązania i maksymalną elastyczność rozwiązania. 

Jedna forma zabezpieczenia

W Inter Fleet sprawa jest prosta - wpłacasz kaucję i równowartość czynszu za jeden miesiąc i możesz jechać. To oznacza, że nasze auta są dostępne i dla osób prywatnych, i dla firm z krótszym stażem - nie wymagamy dokumentowania, że działalność firmy jest prowadzona od kilku lat a jej przychody spełniają najostrzejsze bankowe wymogi co do zdolności kredytowej. 

Elastyczna oferta

Może zdarzyć się tak, że wypożyczony przez Ciebie samochód nie do końca Ci “podpasuje”, a Ty masz umowę jeszcze na kilka miesięcy. Co wtedy? Po prostu wymieniasz go na inny w tej samej cenie, jeśli to ta sama klasa. Z kolei jeśli jesteś firmą, która musi elastycznie zarządzać flotą, możesz w każdej chwili dobrać kolejne auta dla nowych pracowników.

Kiedy opłaca się wynajem średnioterminowy?

Wynajem średnioterminowy jest polecany przede wszystkim małym i średnim firmom, które potrzebują samochodu(ów) do konkretnego projektu. To prosty, szybki i opłacalny sposób na okresowe powiększenie floty bez ponoszenia kosztów zakupu. Jednocześnie cena wynajmu zazwyczaj obejmuje też usługi serwisowe, ubezpieczenie OC+AC i rozliczanie szkód oraz samochód zastępczy w przypadku awarii. 

Rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych, a także osób prywatnych, które potrzebują samochodu, ale nie chcą go kupować.

Sprawdź wynajem na dniWypożycz auto na 1-12 m-cy

;

Brak samochodów spełniających kryterium filtra.