Aktualności

Wynajem samochodu na lotnisku - o czym pamiętać?

2023-02-28

Mężczyzna z walizką kabinową podchodzi do samochodu zaparkowanego przed lotniskiem

Znasz to uczucie, kiedy po długim locie chcesz dotrzeć wreszcie do punktu docelowego, a przed Tobą jeszcze długa droga transportem zbiorowym? Chyba każdemu z nas zdarzyło się pomyśleć: czy nie lepiej byłoby po prostu wynająć samochód na lotnisku i pojechać prosto do celu? 

Takie rozwiązanie ma wiele zalet: 

  • oszczędność czasu i szybsze dotarcie do miejsca przeznaczenia,
  • oszczędzasz na zakwaterowaniu - mając do dyspozycji samochód możesz wynająć nocleg dalej od centrum lub poza miastem, w niższej cenie,
  • możesz jechać dosłownie gdzie chcesz, zwiedzić okolicę na własną rękę, odwiedzić znajomych i rodzinę, pokręcić się autem bez celu (szczególnie polecamy jako remedium na “zajętą głowę”),
  • wynajęcie samochodu to proces krótki, sprawny i bardzo łatwy!
     

Warto więc zastanowić się, czy nie darować sobie stresu, i postawić na wygodę, korzystając z oferty wypożyczalni samochodów. 

Jak wynająć samochód na lotnisku? 

Wynajem samochodu można streścić w kilku prostych krokach:

  1. Skontaktuj się z wypożyczalnią samochodów, najlepiej jeszcze przed odlotem.  Możesz to zrobić korzystając z wyszukiwarki ofert wypożyczalni lub  skontaktować się bezpośrednio z wybraną firmą (co zazwyczaj skutkuje lepszą ofertą wynajmu). My polecamy oczywiście Inter Fleet!
  2. Wybierz i zarezerwuj auto, którego na daną chwilę potrzebujesz. Nasza wypożyczalnia dysponuje wszelkimi rodzajami pojazdów - od małych, miejskich autek, poprzez rodzinne vany i combi, aż po eleganckie limuzyny i terenowe crossovery.
  3. W podsumowaniu rezerwacji znajdziejsz m.in informacje ocenie wybranego modelu, warunkach najmu, wysokości kaucji lub depozytu, a także o wszelkich opcjach dodatkowych (fotelik, bagażnik dachowy, etc.) Zazwyczaj będziesz mógł / mogła od razu opłacić rezerwację lub zrobić to w momencie odbioru. Koniecznie weź pod uwagę, że wysokość kaucji lub depozytu może wynieść nawet równowartość kilku tysięcy złotych, które firmy rent a car blokują na Twojej karcie kredytowej. Upewnij się, że dysponujesz wolnymi środkami na karcie w odpowiedniej kwocie .
  4. Po potwierdzeniu rezerwacji podaj miejsce i godzinę odbioru - w tym przypadku terminal i przybliżony czas przylotu. Nasz pracownik będzie na Ciebie czekał z samochodem i protokołem odbioru.  

Jeśli wynajmujesz samochód po raz pierwszy, z pewnością masz w głowie tysiąc pytań na temat procesu, wymagań, cen czy opłat. Nie stresuj się! Postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze. 

Kto może wypożyczyć samochód w wypożyczalni? 

Każdy, kto ma dowód osobisty (w przypadku obcokrajowców - paszport) i prawo jazdy (w przypadku obcokrajowców spoza UE musi ono być międzynarodowe). 

Musisz mieć także ukończone 21 lat, a prawo jazdy minimum od roku, a także posiadać kartę kredytową z wolnymi środkami w wysokości kaucji lub depozytu.

 Co zrobić w przypadku kolizji? 

Zachować spokój! A tak serio - w pierwszej kolejności zadbaj o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych uczestników ruchu. Jeśli chodzi o formalności, jak większość firm typu rent a car, mamy na to dokładnie opisane procedury. 

Do kolizji może dojść z winy Twojej lub innego uczestnika drogi. W obu przypadkach skontaktuj się z nami zaraz po zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom wypadku. Co jeśli do zdarzenia doszło z Twojej winy? Nie denerwuj się - cena bazowa najmu zawiera wersję ubezpieczenia, która w razie kolizji czy wypadku przewiduje formę udziału własnego. Najlepiej jednak wykupić ubezpieczenie all inclusive, dzięki czemu Twoja odpowiedzialność zostanie zredukowana niemal do zera. 

Jeśli zdarzenie zostanie spowodowane przez innego uczestnika ruchu, szkody zostaną pokryte z OC, które musi posiadać każdy pojazd poruszający się po polskich drogach.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze samochodu? 

Na rysy, wgniecenia, małe i duże uszkodzenia tapicerki czy karoserii. Zgłoś wszystko pracownikowi wypożyczalni jeszcze na lotnisku, poproś o wpisanie do protokołu zdawczego. Sprawdź, czy auto posiada wymagane i zamówione wyposażenie. 

Ile wynosi depozyt? 

W naszej firmie kwota depozytu zależy od długości najmu oraz wybranego modelu samochodu - kaucja może wahać się od 1 000 zł za auto miejskie do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy zł  za luksusową limuzynę. 

Co zrobić, jeśli mój lot jest opóźniony? 

Nie przejmować się! Opóźnienie lotów jest podane na tablicach przylotów na każdym lotnisku na świecie. Kierowca samochodu z pewnością zorientuje się, czy samolot będzie na miejscu o czasie. Jeśli nie, zaczeka na Ciebie! 

 Jeśli zdecydowałeś się na wynajęcie auta na lotnisku, podjąłeś świetną decyzję. Pomagasz sobie jak najlepiej skorzystać z wolności i wygody, jaką daje przemieszczanie się po mieście własnym pojazdem, oraz oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś wydać na taksówkę, a także czas spędzony w autobusach i tramwajach. Jeśli masz jakieś wątpliwości, nasi pracownicy z pewnością je rozwieją. 

Życzymy udanej podróży i szerokiej drogi!