Aktualności

Move Mee uruchamia rewolucyjne, bezkontaktowe wypożyczalnie samochodów w Polsce

2020-11-26 / Wypożyczenie

Po zwieńczonym sukcesem uruchomieniu innowacyjnych, bezkontaktowych wypożyczalni samochodów na najważniejszych polskich lotniskach, Move Mee otwiera obecnie podobny punkt na dworcu kolejowym w Krakowie. Wkrótce podobne podobne pojawią się także na dworcach w Katowicach i Warszawie oraz – już od 1 grudnia 2020, w ramach pilotażu – na warszawskim Miasteczku Wilanów.

Od momentu uruchomienia w lutym 2020, platforma Move Mee bardzo dynamicznie zwiększała swój globalny zasięg. Obecnie obejmuje już 12 państw: Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Szwecję, Hiszpanię, Grecję, Estonię, Finlandię,  Republikę Południowej Afryki, Meksyk, Kostarykę, Martynikę i Polskę, a każdy tydzień przynosi otwarcie nowych wypożyczalni.

Usługa spotkała się z znakomitym przyjęciem zarówno klientów, jak i partnerów biznesowych, takich jak wypożyczalnie samochodów i sieci dealerskie, poszukujących rozszerzenia zakresu działalności i dodatkowych źródeł przychodu.

Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee na drzwiach kierowcy zaparkowana pod budynkiem

Klientów pragnących prostej i przyjaznej oferty najmu samochodów przyciągają przejrzyste i atrakcyjne cenowo oferty oraz, przede wszystkim, brak konieczności wizyty w wypożyczalni. Uruchomione tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa, Move Mee okazało się znakomitą odpowiedzią na nią, oferując klientom bezpieczny i czysty środek transportu, umożliwiający zachowanie społecznego dystansu (a właściwie: zupełnie bez kontaktu międzyludzkiego).

Move Mee wystartowało w Polsce na początku listopada, otwierając swoje punkty na lotniskach w Warszawie (lotnisko Chopina), Krakowie i Gdańsku. Lokalizacje te zostały wybrane ze względu na ich wygodę i dostępność dla klientów korzystających z lotnisk oraz przyległej infrastruktury – co jest kluczem w sektorze wypożyczalni samochodów. Poniżej przedstawiamy listę punktów:

  • Gdańsk – Lotnisko im. Lecha Wałęsy
  • Kraków Balice – Lotnisko im. Jana Pawła II
  • Kraków Centrum – Dworzec Główny
  • Warszawa – Lotnisko im.  Chopina
  • Warszawa Wilanów – Ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawa

Move Mee odnalazło idealną równowagę pomiędzy bliskością samego terminala i przyległych hoteli (Courtyard by Marriott w Warszawie czy Hampton by Hilton w Gdańsku) oraz parkingów (Kraków).

Dysponując zróżnicowaną flotą nowych samochodów, począwszy od ekologicznych, praktycznych i wygodnych modeli, takich jak Toyota Corolla Hybrid i Toyota CH-R Hybrid, przez budżetowe, niskoemisyjne kombi (Renault Clio Grandtour i Fiat Tipo SW) po idealne dla rodzin lub podróżujących służbowo Mazdy 6 kombi z automatyczną skrzynią biegów, Move Mee jest w stanie zaspokoić bardzo zróżnicowane potrzeby podróżujących.

Zbliżenie na Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee na drzwiach kierowcy na tle samochodów i budynku

Sytuując się w awangardzie globalnych trendów w zakresie mobilności, determinowanych przez rosnącą świadomość zmian klimatycznych i chęć ograniczenia zużycia zasobów, zespół Move Mee stale rozwija swoją ofertę, by odpowiadać na oczekiwania klientów.

Move Mee świetnie wpisuje się na przykład w koncepcję transportu multimodalnego, łączącego różne środki transportu: pokonywanie długich dystansów samolotem lub  pociągiem i dojazd do miejsca docelowego ekologicznym samochodem, co spotyka się z zainteresowaniem zarówno osób podróżujących służbowo, jak i turystycznie. Swoich klientów Move Mee zdobywa także wśród entuzjastów trendu „better sharing”: osób i rodzin, które nie chcą lub nie potrzebują posiadać samochodu, gdyż korzystają z niego tylko okazjonalnie, na potrzeby dłuższych zaplanowanych wyjazdów.

Zbliżenie na drzwi kierowcy Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee

Dysponując bezkontaktowymi wypożyczalniami samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego w Krakowie, a wkrótce także Katowicach, Warszawie i innych dużych miastach Polski, Move Mee jest świetną odpowiedzią na potrzeby klientów chcąc połączyć szybkość podróży pociągiem z wygodą związaną z dysponowaniem „własnym”, zarezerwowanym wcześniej samochodem.

1 grudnia 2020 ruszył także, pionierski w polskich warunkach, pilotaż wypożyczalni na warszawskim Miasteczku Wilanów. Dzięki niemu, ceniący ekologię warszawiacy będą mieli możliwość wynająć hybrydowe Toyoty (lub inne, niskoemisyjne auta), by – na przykład – wybrać się na weekendową wycieczkę na Mazury, Podlasie lub Lubelszczyznę.

Aby uzyskać więcej informacji na temat platformy Move Mee i dowiedzieć się, jak w pełni zdalnie, bezkontaktowo wypożyczyć samochód w Polsce i na świecie, odwiedź movemee.io.