Aktualności

Move Mee uruchamia rewolucyjne, bezkontaktowe wypożyczalnie samochodów w Polsce

2020-11-26 / Wypożyczenie

Samochody Move Mee zaparkowane na tle budynku mieszkalnego na Wilanowie.

Po zwieńczonym sukcesem uruchomieniu innowacyjnych, bezkontaktowych wypożyczalni samochodów na najważniejszych polskich lotniskach, Move Mee otwiera obecnie podobny punkt na dworcu kolejowym w Krakowie. Wkrótce podobne podobne pojawią się także na dworcach w Katowicach i Warszawie oraz – już od 1 grudnia 2020, w ramach pilotażu – na warszawskim Miasteczku Wilanów.

Od momentu uruchomienia w lutym 2020, platforma Move Mee bardzo dynamicznie zwiększała swój globalny zasięg. Obecnie obejmuje już 12 państw: Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Szwecję, Hiszpanię, Grecję, Estonię, Finlandię,  Republikę Południowej Afryki, Meksyk, Kostarykę, Martynikę i Polskę, a każdy tydzień przynosi otwarcie nowych wypożyczalni.

Usługa spotkała się z znakomitym przyjęciem zarówno klientów, jak i partnerów biznesowych, takich jak wypożyczalnie samochodów i sieci dealerskie, poszukujących rozszerzenia zakresu działalności i dodatkowych źródeł przychodu.

Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee na drzwiach kierowcy zaparkowana pod budynkiem

Klientów pragnących prostej i przyjaznej oferty najmu samochodów przyciągają przejrzyste i atrakcyjne cenowo oferty oraz, przede wszystkim, brak konieczności wizyty w wypożyczalni. Uruchomione tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa, Move Mee okazało się znakomitą odpowiedzią na nią, oferując klientom bezpieczny i czysty środek transportu, umożliwiający zachowanie społecznego dystansu (a właściwie: zupełnie bez kontaktu międzyludzkiego).

Move Mee wystartowało w Polsce na początku listopada, otwierając swoje punkty na lotniskach w Warszawie (lotnisko Chopina), Krakowie i Gdańsku. Lokalizacje te zostały wybrane ze względu na ich wygodę i dostępność dla klientów korzystających z lotnisk oraz przyległej infrastruktury – co jest kluczem w sektorze wypożyczalni samochodów. Poniżej przedstawiamy listę punktów:

  • Gdańsk – Lotnisko im. Lecha Wałęsy
  • Kraków Balice – Lotnisko im. Jana Pawła II
  • Kraków Centrum – Dworzec Główny
  • Warszawa – Lotnisko im.  Chopina
  • Warszawa Wilanów – Ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawa

Move Mee odnalazło idealną równowagę pomiędzy bliskością samego terminala i przyległych hoteli (Courtyard by Marriott w Warszawie czy Hampton by Hilton w Gdańsku) oraz parkingów (Kraków).

Dysponując zróżnicowaną flotą nowych samochodów, począwszy od ekologicznych, praktycznych i wygodnych modeli, takich jak Toyota Corolla Hybrid i Toyota CH-R Hybrid, przez budżetowe, niskoemisyjne kombi (Renault Clio Grandtour i Fiat Tipo SW) po idealne dla rodzin lub podróżujących służbowo Mazdy 6 kombi z automatyczną skrzynią biegów, Move Mee jest w stanie zaspokoić bardzo zróżnicowane potrzeby podróżujących.

Zbliżenie na Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee na drzwiach kierowcy na tle samochodów i budynku

Sytuując się w awangardzie globalnych trendów w zakresie mobilności, determinowanych przez rosnącą świadomość zmian klimatycznych i chęć ograniczenia zużycia zasobów, zespół Move Mee stale rozwija swoją ofertę, by odpowiadać na oczekiwania klientów.

Move Mee świetnie wpisuje się na przykład w koncepcję transportu multimodalnego, łączącego różne środki transportu: pokonywanie długich dystansów samolotem lub  pociągiem i dojazd do miejsca docelowego ekologicznym samochodem, co spotyka się z zainteresowaniem zarówno osób podróżujących służbowo, jak i turystycznie. Swoich klientów Move Mee zdobywa także wśród entuzjastów trendu „better sharing”: osób i rodzin, które nie chcą lub nie potrzebują posiadać samochodu, gdyż korzystają z niego tylko okazjonalnie, na potrzeby dłuższych zaplanowanych wyjazdów.

Zbliżenie na drzwi kierowcy Toyota C-HR hybryda z logo Move Mee

Dysponując bezkontaktowymi wypożyczalniami samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego w Krakowie, a wkrótce także Katowicach, Warszawie i innych dużych miastach Polski, Move Mee jest świetną odpowiedzią na potrzeby klientów chcąc połączyć szybkość podróży pociągiem z wygodą związaną z dysponowaniem „własnym”, zarezerwowanym wcześniej samochodem.

1 grudnia 2020 ruszył także, pionierski w polskich warunkach, pilotaż wypożyczalni na warszawskim Miasteczku Wilanów. Dzięki niemu, ceniący ekologię warszawiacy będą mieli możliwość wynająć hybrydowe Toyoty (lub inne, niskoemisyjne auta), by – na przykład – wybrać się na weekendową wycieczkę na Mazury, Podlasie lub Lubelszczyznę.

Aby uzyskać więcej informacji na temat platformy Move Mee i dowiedzieć się, jak w pełni zdalnie, bezkontaktowo wypożyczyć samochód w Polsce i na świecie, odwiedź movemee.io.