Aktualności

Rzeszów: tam gdzie przeszłość spotyka przyszłość

2020-04-29

Rzeszowski rynek

Rzeszowa nie wymienilibyśmy jednych tchem obok najpiękniejszych polskich miast. Zagraniczny turysta zdąży zwiedzić Warszawę, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Poznań, zanim ktokolwiek zaproponuje Rzeszów. A szkoda, bowiem stolica Podkarpacia ma kilka naprawdę ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Miasto jest doskonale skomunikowane z resztą Polski - w bezpośrednim sąsiedztwie przebiega łącząca Rzeszów z Krakowem i Wrocławiem autostrada A4, a kilkanaście kilometrów od centrum miasta znajduje się lotnisko Rzeszów-Jasionka, mające połączenia z innymi polskimi miastami oraz z zagranicą. Zresztą, to właśnie na lotnisku znajduje się biuro Inter Fleet.

Wypożycz samochód na lotnisku w Rzeszowie!

Jeśli chcesz szybko wypożyczyć nowy samochód w dobrej cenie w Rzeszowie, zapraszamy na nasze stanowisko na lotnisku. Znajdziesz nas na drugim piętrze terminala. Jesteśmy otwarci od 8:00 do 21:00 we wszystkie dni tygodnia. Możesz też do nas napisać mail na adres rzeszow@interfleet.pl lub zadzwonić pod numer 666 409 404.

Jak nas znaleźć? To proste: wejdź do budynku terminala, następnie skieruj się do windy która znajduje się na wprost. Wjedź na 2. piętro - nasz biuro znajduje się po lewej stronie po wyjściu z windy.

Pokaż ten artykuł przy odbiorze auta, a dostaniesz od nas dodatkowy rabat.

Klasa A
Toyota Aygo
Klasa B
Hyundai i30
Klasa C
Toyota Corolla
Klasa D
Kia Ceed (combi)
Klasa D Suv
Kia Sportage
Cena za dzień160,00 PLN180,00 PLN180,00 PLN205,00 PLN 230,00 PLN
Przykładowe ceny wynajmu w zależności od klasy auta.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Zamek i Pałac Lubomirskich

Z racji na swoje położenie, Rzeszów niejednokrotnie musiał dawać opór najazdom tatarskim. Z tego względu tutejszy zamek został zbudowany jako zamek bastionowy, z fortyfikacjami i fosą. Pierwsza konstrukcja tego typu powstała w miejscu obecnego zamku w XVI w. Pod koniec XIX w. budynki zamkowe były w bardzo złym stanie, dlatego podjęto decyzję o jego przebudowie, w wyniku której zamek zyskał obecny kształt. 

Rynek i Ratusz

Historia rynku i ratusza sięga XV w., kiedy to powstał budynku pełniący funkcję siedziby rady miejskiej, aresztu, czy miejsca, w którym znajdowały się rzemieślnicze kramy. Przez jakiś czas na wieży ratusza znajdował się dzwon, który obwieszczał początek i koniec handlowania na rynku. 

Z kolei rynek w obecnej formie został odbudowany po pożarze, który miał miejsce w 1842. Murowane domy zastąpiły najprawdopodobniej drewniane zabudowania, które wtedy spłonęły. Przez długi czas rynek był miejscem handlu wyrobami biżuteryjnymi, ubraniami czy meblami. Jego atrakcją są nie tylko niewysokie kamieniczki, ale też Podziemna Trasa Turystyczna biegnąca przez dawne magazyny i piwnice położone nawet 10 m pod ziemią. 

Rzeszowski street art

Co roku na rzeszowskich budynkach pojawiają się nowe murale. Wycieczka tropem sztuki ulicznej to kontrpropozycja dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu na zwiedzaniu zabytków, a lubią spacerować po mieście. W różnych punktach miasta spotkanie m.in. mural z Ireną Sendlerową, mural z samolotem Łoś, mural z Tadeuszem Nalepą czy mural z Jokerem.