Aktualności

Wynajem samochodu na weekend za miastem – czy warto?

2023-11-15 / Wypożyczenie

Para młodych ludzi na tel samochodu z otwartym bagażnikiem i przyrody

Możliwość wynajęcia samochodu z wypożyczalni okazuje się przydatna w wielu codziennych sytuacjach. Uzyskane w ten sposób auto jest w stanie  zastąpić nasz własny pojazd, który aktualnie znajduje się w warsztacie, pomoże nam w realizacji na własną rękę przeprowadzki, zapewni wygodny środek transportu w czasie podróży służbowej do innego miasta, a także pozwoli komfortowo i szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce podczas urlopu i wakacji. Coraz więcej osób decyduje się także wynająć samochód na weekend za miastem i jest to doskonała pod wieloma względami decyzja! Dlaczego warto wynająć samochód także na krótszy wyjazd - o tym powiemy poniżej!

Wynajem aut i jego rodzaje. Który z nich sprawdzi się na weekendowy wypad za miasto?

Wypożyczalnia samochodów oferuje swoim klientom możliwość wynajęcia wybranego modelu samochodu na różny okres czasu. W zależności od tego, czy planujemy korzystać z użyczonego auta przez kilka dni, kilka miesięcy, czy dłużej, wybierzemy inny rodzaj wynajmu. Wynajem krótkoterminowy pozwala wypożyczyć wybrane auto na okres czasu od 1 dnia do 30 dni, średnioterminowy od 1 do 12 miesięcy, z kolei długoterminowy na nawet kilka lat. 

Osoby prywatne najczęściej korzystają z wynajmu krótko- i średnioterminowego, podczas gdy wynajem długoterminowy aut cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem w gronie przedsiębiorców i klientów biznesowych, pozwalając im na stworzenie w pełni samowystarczalnej, idealnie dostosowanej do specyfiki ich pracy floty samochodowej. Na weekend za miastem, ze względu na czas trwania urlopu, najlepiej sprawdzi się natomiast wynajem krótkoterminowy samochodu. 

W tym konkretnym przypadku możemy zarezerwować auto przed planowanym wyjazdem, korzystać z niego przez cały weekend i zwrócić już następnego dnia po powrocie do domu. Wypożyczony pojazd pozwoli nam wygodnie dotrzeć do miejsca, w którym planujemy spędzić weekend poza domem, skorzystać ze wszystkich, dostępnych na miejscu atrakcji, a także komfortowo i bezpiecznie wrócić do domu. 

Wynajem samochodu na weekendowy wyjazd. Jak zarezerwować auto na weekend?

Wypożyczony samochód może zostać wykorzystany do wielu różnych celów. Z roku na rok rośnie bowiem liczba osób, które widzą w nim coś znacznie więcej niż tylko pojazd zastępczy na czas naprawy własnego auta. Wynajem samochodów staje się obecnie coraz popularniejszą i powszechniej wybieraną przez współczesnych kierowców usługą. Stale rośnie także liczba osób, które doceniają płynące z niego zalety i z sukcesem wykorzystują je w swoim codziennym życiu.

Jedną z najczęściej spotykanych dziś okoliczności, na które chcemy wynajmować auto są wyjazdy. Rezerwacja samochodu z wypożyczalni jest łatwa i szybka - wszystkich związanych z tym formalności możemy bowiem dopełnić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony internetowej. Wystarczy zdecydować, który pojazd odpowiada naszym potrzebom, zapoznać się z regulaminem wypożyczalni oraz wypełnić formularz. Wypożyczalnia skontaktuje się z nami oraz uzgodni wszystkie szczegóły odnośnie odbioru auta.

Wynajęte auto na spontaniczny wyjazd za miasto. Kiedy należy je zarezerwować?

Wypożyczonym samochodem możemy wyruszyć zarówno na planowany od tygodni lub miesięcy i zorganizowany w najdrobniejszych detalach wyjazd, jak i na spontaniczną wycieczkę, o której decyzję podjęliśmy dosłownie przed chwilą. W większości przypadków bez problemu dokonamy rezerwacji wybranego auta 24h na dobę oraz odbierzemy je z wypożyczalni w ustalonym, dogodnym dla nas czasie. Pozwala to w zaledwie kilka chwil zaplanować krótki wypad za miasto i zrobić udaną niespodziankę dla rodziny lub znajomych.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wypożyczyć auto na zaplanowany dużo wcześniej wyjazd. Auto możemy bowiem zarezerwować w dowolnym momencie, ustalając najbardziej dopasowaną do naszychswoich potrzeb datę odbioru, czas trwania wynajmu oraz termin zwrotu pojazdu do wypożyczalni. Szeroki wybór pojazdów dostępny w jej ofercie pozwala wybrać się na romantyczny wyjazd tylko we dwoje, na wycieczkę krajoznawczą z dziećmi, a także na krótki wypad za miasto większą grupą, zapewniając wszystkim uczestnikom wycieczki komfortowe podróżowanie w nowoczesnych warunkach. 

Komfortowe podróżowanie samochodem z wypożyczalni

Wypożyczalnie samochodów dysponują szerokim i zróżnicowanym wyborem aut. Ich oferta jest więc w stanie sprostać oczekiwaniom większości współczesnych klientów. Wszystkie pojazdy są nowe, wyposażone w szereg udogodnień, a wypożyczalnie oferują ponadto możliwość dostosowania ich wyposażenia dodatkowego do potrzeb każdego klienta. Wynajmując samochód na rodzinny weekend, możemy poprosić o fotelik dziecięcy, a także wybrać model auta, który zapewni wygodę zarówno najmłodszych, jak i najstarszych członkówom naszych rodzin. 

Jako że dla każdego idealny samochód oznacza coś innego, nasza wypożyczalnia oferuje wynajem  aut z różnych segmentów, w tym także pojazdów klasy premium. Ich szerokizróżnicowany wybór pozwala na dostosowanie specyfiki pojazdu do liczby osób, które będą się nim przemieszczały, ich upodobań i potrzeb w zakresie podróżowania, a także indywidualnych preferencji motoryzacyjnych. Wynajem samochodu na weekend to także doskonała opcja dla osób, które chcą sprawdzić, jak w praktyce jeździ się autem, które planują w najbliższej przyszłości zakupić na własność.

Dokąd można pojechać wypożyczonym samochodem?

Wynajętym z wypożyczalni samochodem można poruszać się na terenie całej Polski. Wypożyczalnia aut pozwoli nam wygodnie dostać się na lotnisko oraz spędzić udany city break w mniejszych i większych miastach, w tym m. in. w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Białymstoku i Kielcach oraz w pełni cieszyć się pobytem w dowolnym miejscu na terenie całego kraju. 

Planując wycieczkę w bardziej oddalone od domu lokalizacje, warto sprawdzić nie tylko to, ile kosztuje wynajęcie samochodu na weekend, ale także czy wypożyczalnia nie stosuje limitu kilometrów. Zdecydowanie najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest brak kilometrówki. 

Co jednak w przypadku wyjazdów zagranicznych? Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, aby spędzić weekend także poza granicami naszego kraju! Okazuje się, że wypożyczenie samochodu na weekend jest możliwe także w przypadku wyjazdów zagranicznych. Należy jednak zawsze pamiętać o zgłoszeniu chęci wyjazdu wypożyczonym autem za granicę oraz uzyskaniu od wypożyczalni pisemnej na to zgody wraz z kompletem wymaganych dokumentów.